wersja polska
Strona główna - zapraszamy! Sitemap - mapa witryny Kontakt - dane teleadresowe, formularz mailowy i mapka dojazdu

drewno kominkowe, opałowe drewno kominkowe, opałowe
drewno kominkowe, opałowe, Szczecin drewno kominkowe, opałowe, Szczecin drewno kominkowe, opałowe, Szczecin
drewno kominkowe opałowe - oferta

Dlaczego właśnie drewno?

drewno kominkowe, opałowe, Szczecin Opalanie drewnem wróciło do łask. W ostatnich latach wiele gospodarstw, zwłaszcza mających możliwość taniego zaopatrywania się w drzewny surowiec opałowy zdecydowało się na instalację urządzeń grzewczych opalanych polanami, szczapami.


drewno kominkowe, opałowe, Stargard Szczeciński Drewno jest paliwem odnawialnym, przy jego spalaniu do atmosfery nie jest emitowany dwutlenek węgla ani związki siarki. W dodatku zawiera mało popiołu, co upraszcza instalację i ułatwia jej obsługę (czyszczenie). Po trzecie - jest to paliwo szeroko dostępne, jego źródłem jest las. Istotne jest też to, że drewno dostępne jest w kraju, nie ma zatem potrzeby jego importowania, a więc jego cena nie jest zbyt wrażliwa na zmiany gospodarcze i polityczne na świecie, czego powiedzieć nie można o innych surowcach. Dodatkowo, warto wspomnieć, że drewno nie jest obciążone podatkami, w odróżnieniu od innych paliw. Zaletą drewna jest również fakt, że nie ma strat związanych z jego przechowywaniem.

Co trzeba wiedzieć o drewnie kominkowym?

Proponujemy Państwu zakup drewna liściastego czystego ekologicznego, pochodzącego z lasów Pomorza Zachodniego. W sprzedaży posiadamy takie gatunki jak: dąb, brzoza, olcha, buk, grab i inne. Drewno przygotowujemy do sprzedaży poprzez rozdrobnienie na szczapy o dł. 30-40 cm.

W trosce o naszych klientów starannie sezonujemy oraz odpowiednio przechowujemy nasze drewno, aby otrzymać odpowiednią wilgotność gwarantująca możliwie wysoką wartość opałową.

Pamiętaj!

Uprawa drzew czy roślin, a następnie ich spalanie nie powoduje wzrostu stężenia dwutlenku węgla w atmosferze. Dla drzew i roślin przyjmuje się bilans zerowy dwutlenku węgla: w czasie wegetacji pobierają one z otoczenia tyle, ile potem wywiązuje się podczas spalania. Podsumowując można powiedzieć, że spalanie drewna jest bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego niż spalanie węgla kamiennego.

WARTOŚCI OPAŁOWE

Wartość opałowa drewna zależy w dużym stopniu od gatunku oraz wilgotności. Większą wartość opałową mają gatunki drzew liściastych o dużej gęstości takie jak grab, buk, dąb, brzoza. Poniżej przedstawiamy porównanie wartosci opałowych różnych gatunków drewna dostępnych w naszej firmie.


Drewno Dane o kaloryczności
[MJ/kg]*
Jodła 19,5
Brzoza 20,1
Buk 20,1
Dąb 18,4
Olcha 18,1

* � podana wielkość to wartość opałowa, przy założeniu 30% wilgotności. Dane na podstawie oferty handlowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.